Jesteśmy młodym warszawskim stowarzyszeniem, które powstało z inicjatywy dziennikarzy największych ogólnopolskich mediów. Mamy ochotę w niekomercyjny sposób dokumentować przemiany społeczno-kulturowe i promować idee społeczne. Stawiamy na niebanalne sposoby komunikowania się i podsuwamy pomysły na to, jak na własną rękę odkrywać przestrzeń miejską.

Członkowie KONCENTRATU to doświadczeni i aktywni zawodowo dziennikarze, redaktorzy, ludzie związani z szeroko rozumianą kulturą i sztuką oraz naukowcy.

Za projektem „Ochota na pisanie” stoją:

Anna Błaszkiewicz
 – dziennikarka freelancerka, redaktorka i socjolożka, założycielka Stowarzyszenia KONCENTRAT, kierowniczka projektu. Uczy się na błędach, więc umie coraz więcej. Pracowała dla Gazety Wyborczej, magazynów kobiecych, młodzieżowych i portali internetowych. Prowadzi warsztaty twórczego pisania i autorskie warsztaty dziennikarskie dla licealistów. Lubi jazz, węgierskich pisarzy, skandynawskie kryminały, czereśnie i biszkoptowe labradory.

anna.blaszkiewicz@gmail.com

Ola Rzążewska
 – dziennikarka, reporterka i psycholożka. Lubi kawę z gorącym mlekiem, a odkąd z przyjaciółmi założyła stowarzyszenie, pije jej trzy razy więcej, bo wciąż uczy się czegoś nowego i przekonuje samą siebie, że nie ma rzeczy, których nie dałoby się zrobić. Pracowała w Gazecie Wyborczej, pisała reportaże dla Polityki i Zwierciadła. Lubi włóczyć się po obcych miastach, bo to pozwala zobaczyć, jak naprawdę żyją ludzie i co sprawia im radość. Lubi loty samolotem, a szczególnie moment startu, gdy samolot odrywa się od płyty lotniska.

ola.rzazewska@gmail.com

Robert Pruszczyński
 – literaturoznawca, recenzent filmowy, menedżer kultury, doktor nauk humanistycznych. Nałogowo ogląda filmy i czyta książki – a zaczęło się od porwania w Tiutiurlistanie i jego krzyku „nie zabijajcie kogutka”. Tak bardzo bał się o życie ptaka, że nie pozwolił mamie czytać dalej. Potem morderstwa już go nie przerażały i jako 12-latek pochłaniał krwawe kryminały. Nie został jednak detektywem. Prowadzi zajęcia z kreatywnego pisania i jest przekonany, że trzeba rozwijać się dla siebie, ale też pozwolić innym to dostrzec.

robert.pruszczynski@gmail.com

Agnieszka Żak-Biełowa
 – absolwentka Wydziału Malarstwa na warszawskiej ASP. Inspiracji szuka w codziennym życiu, w spotkaniach ze zwykłymi ludźmi i w rzeczach na pozór nieatrakcyjnych. Razem z mężem prowadzi firmę projektową, po to by móc dekorowaæ innym świat.

nadiazak1@wp.pl

Daniel Kochański
 – webmaster, miłośnik gier sieciowych. Ma długą żółtą pelerynę, złoty naramiennik, sporą mafię i niezłą farmę. Jest znanym i wytrawnym hodowcą plastikowych insektów, kolekcjonuje czapki z daszkiem i cierpi na syndrom nietoperza. Pija głównie herbatę.

daniel_koch@tlen.pl