Jesteśmy warszawskim stowarzyszeniem, które powstało z inicjatywy dziennikarzy pracujących dla największych ogólnopolskich mediów. Mamy ochotę w niekomercyjny sposób dokumentować przemiany społeczno-kulturowe i promować idee społeczne. Stawiamy na niebanalne sposoby komunikowania się i podsuwamy pomysły na to, jak na własną rękę odkrywać przestrzeń miejską.

Członkowie KONCENTRATU to doświadczeni i aktywni zawodowo dziennikarze, redaktorzy, ludzie związani z szeroko rozumianą kulturą i sztuką oraz naukowcy.

Za projektem „Pisze/my z Mokotowa” stoją:

Ola Rzążewska – dziennikarka, psycholożka, trenerka. Kierowniczka projektu. Pracowała w "Gazecie Wyborczej", pisała reportaże dla "Polityki" i "Zwierciadła". Lubi kawę z gorącym mlekiem, spacery po nowych miastach i loty samolotem, a szczególnie moment startu, gdy maszyna odrywa się od płyty lotniska.

ola.rzazewska@gmail.com

Anna Błaszkiewicz – dziennikarka, redaktorka i socjolożka. Jedna z trenerek prowadzących warsztaty. Pracowała dla "Gazety Wyborczej", magazynów kobiecych i młodzieżowych oraz portali internetowych. Lubi jazz, węgierskich pisarzy, skandynawskie kryminały, czereśnie i biszkoptowe labradory.

anna.blaszkiewicz@gmail.com

Robert Pruszczyński – literaturoznawca, menadżer kultury, doktor nauk humanistycznych. Nałogowo czyta książki i ogląda filmy. A zaczęło się od porwania w Tiutiurlistanie i krzyku "nie zabijajcie kogutka". Tak bardzo bał się o jego życie, że nie pozwolił mamie czytać dalej. Potem czytał dużo kryminałów, ale nie został detektywem. W projekcie jest jednym z trenerów prowadzących zajęcia.

robert.pruszczynski@gmail.com

JACEK ŁAGOWSKI – absolwent filologii słowiańskiej, zawodowo fotografuje od 2000 r. Amatorsko zajmował się filmem, teatrem i happeningiem. Przygotuje materiał zdjęciowy na mokotowską pocztówkę, która ukaże się na zakończenie projektu.

jacek.lagowski@gmail.com

ANNA OGÓREK – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Pracowała m.in. dla PWN-u, Polskapresse, Muratora, Bauera, Axel Sprinter i stacji TVN. Lubi proste rozwiązania, swoich trzech muszkieterów w domowym entourage'u, kota Shifu i poranną kawę z mlekiem. Zaprojektowała logotyp projektu, materiały promocyjne i przygotuje mokotowską pocztówkę.

aniao8@wp.pl

Daniel Kochański – webmaster, miłośnik gier sieciowych. Zbudował stronę internetową projektu. Ma długą żółtą pelerynę, złoty naramiennik, sporą mafię i niezłą farmę. Jest znanym i wytrawnym hodowcą plastikowych insektów, kolekcjonuje czapki z daszkiem. Pija głównie herbatę.

daniel.kochanski.85@gmail.com

ALEKSANDRA SIKORA – studentka Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego i prawa na UKSW. Lubi filmy z Chaplinem i łażenie po górach. Wolontariacko wspiera cały zespół projektowy.

DOROTA RUBNIKOWICZ – główna księgowa, specjalizuje się w obsłudze organizacji pozarządowych, związana m.in. z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej i Fundacją CASE Białoruś. Odpowiada za obsługę księgową i rozliczenie projektu.

dorota@case.com